Czy koloryzacja wymaga wcześniejszego przygotowania włosów?

Zdecydowanie TAK!

Farbowanie to zawsze zabieg, który może, chociaż nie musi  nadwyrężyć kondycję naszych włosów. Warto jednak  się do niego odpowiednio przygotować i zapewnić  pasmom stosowną pielęgnację, dzięki czemu po koloryzacji w dalszym ciągu będą zachwycać swoim blaskiem i kondycją.

Pamiętaj o:

» odpowiednim nawilżeniu

Dlaczego to takie ważne? Aby utrzymać dobrą kondycję włosów dobrze jest przed każdorazowym farbowaniem odpowiednio wcześniej je nawilżyć. Jakie kosmetyki wybierzesz do pielęgnacji przed farbowaniem? Która propozycja jest dla Ciebie? (tutaj znajdziesz produkty (przekierowanie do sekcji pielęgnacja))

» próbie  uczuleniowej

Gdy dokonasz już wyboru farby do włosów, pamiętaj, by przed jej aplikacją wykonać próbę uczuleniową.  Przeprowadza się ją nakładając niewielką ilość preparatu na delikatnej skórze na zgięciu łokcia. Po odczekaniu kilku minut można zmyć kosmetyk i cierpliwie poczekać 48 godzin. Jeśli w tym czasie na skórze nie pojawi się reakcja alergiczna (świąd, wysypka, pieczenie), możesz z powodzeniem i  bez obaw użyć wybranej farby do włosów.

» odpowiednim oczyszczeniu

Dlaczego mówimy o odpowiednim oczyszczeniu? Gdyż nie należy myć włosów tuż przed nałożeniem farby, ponieważ mycie powoduje usunięcie naturalnych olejków, które chronią zarówno skórę głowy jak i pasma przed szkodliwym działaniem farby. Jak zatem je oczyścić zapytasz? Wystarczy dokładnie rozczesać, aby pozbyć się z włosów zanieczyszczeń i resztek kosmetyków do stylizacji, a co więcej rozprowadzamy w ten sposób sebum na całej długości włosów. Następnie po ich rozczesaniu upewnij się, że są suche, wówczas możesz rozpocząć koloryzację według wskazówek zawartych na ulotce dołączonej do produktu.